Vergi teknolojilerinin global lideri Sovos ile bugün itibariyle tek bir çatı altında hizmet vereceğimizi mutluluk duyarız.

Vergi Teknolojilerinin Global Lideri Sovos Foriba’yı Bünyesine Kattı!

Vergi teknolojilerinin global lideri Sovos ile bugün itibariyle tek bir çatı altında hizmet vereceğimizi bildirmekten mutluluk duyarız. Bu birleşme ile dijital dünya için geliştirdiğimiz çözümleri Sovos’un “Solve Tax for Good” misyonu ile Türkiye ve globaldeki müşterilerimize ulaştıracağız.

Önümüzdeki Süreçte Bizi Neler Bekliyor?

Sovos Foriba ve Sovos bünyesinde ürün kalitesi ve müşteri deneyimi konusunda uzman ekipler çalışıyor. Bu birleşme ekiplerin tek bir bünyede güçlerini birleştirerek dünya çapında eksiksiz bir çözüm sunmasına olanak sağlayacak. Güçlerini birleştiren Sovos ve Sovos Foriba ekipleri, yerel müşteri desteğini geliştirme ve pazar erişimini genişletme kabiliyeti taşıyor.

Dijital Dönüşümün Geleceği Hangi Yönde?

Geçtiğimiz yıllarda İtalya, Macaristan, İngiltere ve İspanya gibi Avrupa ülkelerinin yaptıkları yatırımlar göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye’nin bu konuda oturmuş bir sisteme sahip olduğunu görüyoruz.

Sovos Foriba’nın Türkiye ile birlikte bu ülkelerdeki etkinliğini göz önünde bulunduran Sovos, birleşme ile e-Dönüşüm ve regülatif entegrasyonlarda Sovos Foriba’nın deneyimlerinden faydalanacak.

Organizasyonel olarak dünya çapındaki binlerce firmanın vergi uyumluluğuna çözüm üreten Sovos’un temel motivasyonu; girişimcileri ve alanında uzman yetenekleri kadrosuna dahil etmek. Bu noktada Sovos Foriba’nın girişimcilik ruhunun, Sovos’un global misyonuyla paralellik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Sovos Foriba ailesi olarak şirketlerin regülasyonlara uyumluluklarını minimum eforla sağlamak adına e-Dönüşüm çözümleri sunuyoruz. Bu bağlamdaki odak noktamız Ar-Ge merkezimizde, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-Bilet, e-Mutabakat, gibi kurumsal yazılımları ve entegrasyon hizmetlerini geliştirmek oldu. Bugün, 10’dan fazla ülkede sunduğumuz çözümlerle ayda 30 milyondan fazla elektronik belge oluşturuyor ve 10 yıl boyunca elektronik olarak imzalayıp saklıyoruz. Dünyada 450’den fazla uluslararası şirkete ve 12 binden fazla müşteriye hizmet veriyoruz.

Hikayemizin yeni sayfasında, Sovos Intelligent Compliance Cloud™ ürününe entegre olarak eksiksiz bir çözüm sunacağız. Bu konuda açıklama yapan CEO’muz Koray Bahar, “Sovos, 60’tan fazla ülkede e-Fatura uyumluluğu konusunda uçtan uca çözüm sağlamak adına girişimcileri ve uzman yetenekleri bir araya getirmiş oldu. Hem Sovos Foriba hem de Sovos bünyesinde, ürün kalitesi, müşteri deneyimi ve rekabetçi farklılaşmaya odaklanmış ekipler bulunuyor. Birlikteliğimiz dünya çapında uçtan uca çözüm sunan tek bir şirket haline gelmemizi sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Sovos CEO’su Andy Hovancik ise, “2025 yılı itibariyle, sanayileşmiş ve gelişmekte olan ekonomilerdeki şirketlere ait faturaların yüzde 75’inden fazlasının e-Faturaya geçmesi bekleniyor. Sovos’un diğer yatırımlardan sonra Sovos Foriba’yı satın alması, B2B ve B2C geçişindeki müşterilerimizi korumamıza yardımcı olacak.” dedi.

Modern vergilendirme alanında bizim kadar tutkulu olan Sovos ile güçlerimizi birleştirmek müşterilerimize daha da iyi hizmet verebilmek adına heyecan verici bir süreç. Sahip olduğumuz girişimci ruh ile şirketlerin dijital vergi dünyasında başarılı olmalarına katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Bugün bu başarıyı elde etmemizde emeği olan tüm müşterilerimize, ekip arkadaşlarımıza, iş ortaklarımıza, yatırımcılarımıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz!

Konuya ilişkin detaylı bilgi Sovos basın bültenini ve Sovos CEO’su Andy Hovancik’in blog yazısını okuyabilirsiniz.

Shares Share