Sovos’un Solve Tax for Good™ misyonunu geliştirecek satın alma süreci tamamlandı!

Sovos-Foriba birleşmesi, resmi olarak tamamlandı!

Sovos misyonundaki önemli bir dönüm noktasını temsil eden bu birleşme ile işletmelerin en büyük sorunlarından biri olan elektronik fatura ve vergilendirme sorunlarının aşılması hedefleniyor.

Hükümetler, dünyanın dört bir yanında, işletmelere dijital dönüşümlerini gerçekleştirmeleri için iki seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden ilki vergi süreçlerinin gözden geçirilmesi, ikincisi ise vergi süreçlerinin gözden geçirilmemesi durumunda cezai yaptırımlar uygulamak.

Bu birleşme ile işletmeler artık global vergi yükümlülüklerine kolayca adapte olabilecek. Ayrıca, sadece hizmet verdikleri ülkelerde değil, global ölçekte de bütünleşik bir yaklaşımla vergi uyumluluğu stratejisi geliştirebilecekler.

Latin Amerika, Kuzey Amerika, Avrupa ve şimdi de Türkiye genelinde çalışan uzman ekipler sayesinde, müşterilerimiz, e-Fatura uyumluluğunun, vergi raporlamanın ve dünyanın herhangi bir yerindeki dijital vergi dönüşümünün üstesinden kolayca gelebilecekler.

Sovos, 2025 yılı itibariyle, sanayileşmiş ve gelişmekte olan ekonomilerdeki şirketlere ait faturaların %75’inden fazlasının elektronik faturaya geçeceğini öngörüyor.

Sovos Foriba birleşmesi, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin B2B ve B2C işlemlerinde e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter regülasyon zorunluluğuna adapte olması sebebiyle müşterileri korumak adına büyük önem taşıyor.

1999 yılında SAP sistem entegratörü olarak kurulan Sovos Foriba,SAP OEM anlaşmalarına ve blue-chip müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Bu birleşme ile Sovos Foriba, çok uluslu şirketler için global vergi uyumluluğunu kolaylaştırarak Sovos’un SAP stratejisini daha da sağlamlaştıracak.

Sovos Yeni Coğrafyalara Açılıyor

Sovos Foriba satın alma süreci tamamlandı.2014 yılından beri yürürlükte olan e-Fatura zorunluluğu kapsamında, Türkiye’de elektronik vergi kontrolü uygulamaları yıllardır devam ediyor. Latin Amerika dışındaki ülkeler için oldukça yeni sayılabilecek bu kavram Türkiye’de yıllardır yürürlükte olan bir uygulama.

Sovos Foriba, Türkiye’nin önde gelen e-Fatura sağlayıcılarından biri olarak, devlet tarafından zorunlu hale getirilen e-Fatura, e-İrsaliye, e-Defter ve e-Arşiv gibi regülasyonlar için e-Dönüşüm çözümleri geliştiriyor.

İspanya, Macaristan, Portekiz, İngiltere, İtalya ve dijital vergi dönüşümüne yatırım yapan birçok ülke ile birlikte Sovos’un bir parçası olan Sovos Foriba, işletmelerin dijital vergi dönüşümüne hazır olmalarına yardımcı oluyor.

Sovos ve Foriba bünyesindeki dünyanın en önde gelen vergi ve teknoloji uzmanlarına göre, 60’tan fazla ülkede sağlanan e-Fatura uyumluluğu ile müşteriler,şirketin profesyonel hizmetleri, desteği ve büyük ölçekli SAP projeleri için genişletilmiş operasyonel yeteneklerinden faydalanacaklar. Sovos ve Foriba ‘Solve Tax for Good™’ misyonunu gerçekleştirmek için global pazardaki yerlerini aldılar.

Hemen İletişime Geç!

Sovos hakkında detaylı bilgi almak için websitelerini buradan ziyaret edebilirsiniz!

Shares Share