Foriba SGK Teşvik Çözümü.

Sovos Foriba SGK Teşvik Çözümü: Rapor Açıklamaları

SGK Teşvik; İstihdamın artmasını ve işsizliğin azalmasını sağlamak amacıyla SGK’nın, belirli kanunlara göre çok sayıda işvereni ve çalışanı teşviklerle desteklemesidir. İstihdamın artırılmasında etkisi olan şirketler, Sigorta Priminde teşvik, destek ve indirimden faydalanabilirler. Teşviklerden yararlanmak için çalışan sayısında belirli bir sınır yoktur, yani küçük veya büyük çaplı tüm işyerleri bu hakka sahiptirler.

Neden Sovos Foriba SGK Teşvik Çözümünden Faydalanmalıyım?

Sovos Foriba SGK Teşvik ürünü;

 • Ortalama hesaplarının karmaşık olması
 • Kontrol sürecinin karmaşık olması
 • Eksiksiz hesaplamanın zor olması
 • Hesaplamaların zaman alması ve ek istihdam gerektirmesi
 • Hatalı başvuruların düzeltilememesi durumunda kurumların cezaya maruz kalması

gibi olguları ortadan kaldırmak ve eksiksiz veri güvenliği ile maksimum teşvik tutarlarını hesaplamak, detaylı analiz ve raporlama ile teşvik sürecinizi optimize etmek için hizmetinize sunulmuştur.

Sovos Foriba SGK Teşvik Çözümü’nden faydalanarak SGK Teşvik süreçlerinizi en verimli biçimde yönetebilirsiniz. Aşağıda Sovos Foriba SGK Teşvik Rapor Açıklamaları’na ilişkin detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Foriba SGK Teşvik raporu ekran görüntüsü.Aylık Teşvik Raporu

 • Aylık Teşvik Raporu hangi personelin, hangi kanun maddesine göre alabileceği toplam teşvik tutarını göstermektedir.

Geçmiş Teşvik Raporu

 • Geçmiş Teşvik raporu aylık ve yıllık bazlı olarak, geçmişte alınması gereken teşvik tutarını göstermektedir.

Ortalama Analizleri

SGK Teşvik ortalama analizleri ekran görüntüsü.Ortalama Analizleri raporu çalışan saysısındaki düşüş ve artışa bağlı olarak alınabilecek potansiyel teşvik miktarını göstermektedir.

Personel Analizleri

SGK Teşvik personel analizleri raporu ekran görüntüsü.Personal Analizleri raporu hangi personelin ne kadar süreliğine teşvik alabileceğini ve kişinin teşvik geçmişi gibi detayları göstermektedir.

 • Bir çok teşvikte İŞKUR kaydının teşvik süresini uzatan nedenler arasında gösterilmesi göz önünde bulundurulduğunda sizler de personel analizleri raporuyla, İŞKUR’a kayıtlı olmayan personellere iş kayıtlarını yaptırtmalarını önerebilir ya da iş alımından önce bu kayıdı ön koşul olarak sunabilirsiniz.

Öğrenim Durumu Tespiti

 • Öğrenim Durumu Tespiti raporu teşvik almaya uygun personellerin öğrenim durumunu göstermektedir. İlgili kişiler lise yada üniversite mezunu olarak, ilgili alanda çalışıyorsa teşvik süreleri 52 aya kadar çıkabilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Tespiti

SGK teşvik mesleki yeterlilik raporu ekran görüntüsü.

Mesleki yeterlilik belgesine sahip olan personellerin teşvik süreleri 52 aya kadar uzatılabilmektedir.

Risk Analizleri

 • Risk Analizleri raporu 2011’den beri işe giriş çıkış yapan personellerin işe giriş belgelerinin kontrolünü sağlamaktadır. SGK’nın 2017 yılında yayınladığı duyuruya göre, tüm meslek kodları doldurulmalıdır ve sistemde meslek kodu bulunmayan personeller raporlanmalıdır.

Genel Yararlandırma Raporu (İnfografik)

 • Genel Yararlandırma Raporu sayesinde 2011’den günümüze kadar alınan ve alınabilecek olan teşvikler aylık ve yıllık bazda görüntülenebilmektedir.

Aylık Teşvik Karşılaştırma Raporu 

 • Teşvik Karşılaştırma Raporu ile yararlandırılan ve hesaplanan personel teşvik tutarları kanun bazında gösterilebilmektedir.

Şube Bazlı Teşvik Alan Personeller Raporu

 • Şube Bazlı Teşvik Alan Personeller Raporu, çok şubeli yapılarda bütün teşvik alan personellerin görüntülenmesini ve excel’e aktarılmasını sağlar.

Şube Bazlı Teşvik Toplamları Raporu

 • Şube Bazlı Teşvik Toplamları raporu bütün şubelere ait toplam alınan teşvik tutarlarını göstermektedir.

2019’da yürülükte olan teşviklere ilişkin detaylı bilgi mi almak istiyorsunuz? 

Sgk Teşvik Kılavuzu

Shares Share