19 yıllık FIT Solutions, şimdi Sovos Foriba oldu!

Sovos Foriba çatısı altında bulundurduğu FIT Solutions(1999), Isisbilişim(2002 ve Figopara’yla sektöre yön vermektedir.

1999 yılında kurulan, Türkiye’nin en çok elektronik belge işleyen lider e-Dönüşüm firması FIT Solutions, yakın zamanda yeni birleşmeler ve satın almalarla birlikte faaliyetlerine Sovos Foriba marka adıyla devam edeceğini duyurmuştu. Bilişim pazarının öncü kuruluşlarından biri olan ISIS Bilişim ve finansal teknoloji uygulamaları geliştirmek için kurulan FİGO ile birleşen FIT Solutions, faaliyetlerine Sovos Foriba marka adıyla devam ediyor. Sovos Foriba, bu birleşmelerle birlikte operasyonel süreçleri daha iyi yönetecek, hizmet kalitesini artıracak ve büyüme politikasına hız kazandıracak.

6 bin 500’den fazla müşteriyle pazar lideri

Sovos Foriba, şirketlerin finansal ve muhasebe süreçlerini dijital ortama taşınmasını sağlıyor. Türkiye’de e-Faturada her 5 şirketten 1’i, e-Arşiv ’de ise her 3 şirketten 1’i geçişleri için Sovos Foriba’yı tercih ediyor. Türkiye’deki kurumsal yazılım ve entegrasyon hizmetleri pazarının gelişimine yön veren Sovos Foriba, kısa sürede pazar lideri olarak 6 bin 500’den fazla müşteriye hizmet vermeye ve Türkiye’deki tüm e-Faturaların yüzde 70’ını yönetmeye başlamıştır. Sovos Foriba, şimdi de dijital dünyanın en büyük markalarından biri olmayı hedefliyor.

e-Dönüşüm ’de 15 farklı çözüm

Finansal ve muhasebe süreçlerinin kâğıt olarak yürütülmesi, şirketlerin maliyetlerini arttırmanın yanı sıra zaman tasarrufundan da yemektedir.Sovos  Foriba size, e-Fatura, e-Arşiv, e-İrsaliye ve daha fazla yeni nesil teknolojik çözümleriyle bu problemlerden kurtulma fırsatı vermektedir.

Bu çözümlerle, Sovos Foriba sizi çıktı alma, postalama ve arşivleme gibi masraflardan kurtarırken tüm bu işlemleri tek tıka indirir. Sovos Foriba’nın bu çözümleri sayesinde finansal ve muhasebe süreçleriniz elektronik ortama, Sovos Foriba’nın güvenli, kârlı ve kolay portaline, taşınır.

Daimi olarak kendisini yenilemenin yanı sıra, Sovos Foriba çözüm paketini genişletmeyi asla durdurmamaktadır. Bu senenin son üretilen çözümleri e-İrsaliye ve Dış Ticaret Çözümü’ de Sovos Foriba’nın diğer çözümleri gibi hayatınızı kolaylaştıracaktır. Diğer tüm çözümler gibi bu çözümlerde tüm regülasyon ve yasalarla uyum içerisindedir. e-İrsaliye, bir malın taşınmasında kullanılan kağıt irsaliyenin elektronik versiyonudur. Dış Ticaret çözümü ise ithalat ve ihracat süreçlerinizi tek bir ekran üzerinden görüntülemenizi ve takip etmenizi sağlar. Sovos Foriba’nın çözümleri sadece maliyetinizi düşürmek, iş verimliliğinizi arttırmak ve zaman tasarrufu yapmanızı sağlamaz bunlara ek olarak da doğayı korur.

Globalde neler oluyor?

Sovos Foriba, Polonya başta olmak üzere 8 Avrupa ülkesinde kullanılan vergi denetleme format standardını (SAF-T) ve diğer tüm e-transformasyon gelişmelerini gerek ülkelerin vergi müdürlüklerinden gerek ise sektör danışmanlarından yakından takip ederek uçtan uca katma değerli çözümler tasarlıyor.

2018 yılının 2. çeyreğinden itibaren İtalya’da petrol endüstrisi elektronik faturaya geçiş yapmak zorundayken, 2019’da tüm vergi mükelleflerinin geçişi zorunlu olacak.

Macaristan’da Temmuz 2018 itibariyle tüm vergi mükellefleri elektronik faturaya geçiş yapacak.

Elektronik faturanın bölgesel olarak kullanıldığı İspanya’da yakın zamanda yeni güncellemelerle birlikte regülasyon genişlemesi yaşanacak.

Kazakistan ve Azerbaycan’da ise önümüzdeki dönemde başlayacak elektronik fatura zorunluluğunda Türkiye’deki gelişmeler örnek alınıyor.

Kurumsal yazılım ve entegrasyon hizmetleri pazarı Türkiye’de her yıl daha fazla gelişiyor. Sovos Foriba, hizmet ağını genişletmeyi planladığı ülkelerdeki regülasyonları da göz önünde bulundurarak global ortak platform çalışmaları yapıyor..

Shares Share