Startup Ekosistemi Neden Fintech ve e-Dönüşüme İhtiyaç Duyar?

Dünyanın dört bir yerinde bulunan; güvenli, hızlı ve karlı finansal çözümler sunan teknoloji şirketleri sayesinde, 2023 yılına kadar bankacılık işlemlerinin %30’unun yerini finansal teknoloji çözümlerinin alması bekleniyor!

  • İçinde bulunduğumuz girişimcilik ekosisteminin neden finansal teknolojilere ihtiyacı var?
  • Modern teknolojiler ve elektronik dönüşüm çözümleri rekabetçi şirketler için neden önemli?

Bu soruların yanıtlarını sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz.👇✍️

Fintech firmaları, küresel sermaye piyasalarına dijitalleşme, otomasyon ve erişim sağlıyor.

Büyüleyici inovasyon hızları ile mobil ödemeler, büyük veri, alternatif finans, maliyet yönetimi, kitlesel fonlar ve anlık finansal takip araçları gibi yenilikçi ve teknolojik çözüm ve hizmetler geliştirerek şirketlere büyük değer katıyor.

Fintech’in gücü şu günlerde startup ekosistemindeki şirketleri globalde ölçeklendirebiliyor çünkü sermaye piyasaları, yeni teknolojiler ile donatılmış Fintech çözümleri sayesinde büyük bir dönüşüme uğruyor.

Her geçen gün daha büyük yatırımlar alan Fintech firmaları, 2018 yılında dünya çapında toplam 111.8 milyon dolar yatırım aldı. Bu miktarın 2023 yılına kadar 305.7 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor!

Türkiye’de FinTech pazarı, 200’ün üzerinde şirket ile halihazırda yaklaşık 15 milyar dolar büyüklüğe sahip ve yılda ortalama %14 oranında büyüyor.

Yapay zeka teknolojileri, ileri düzeyde blok zinciri kullanımı, karmaşık algoritmalar ve robot platformlar gibi yeni teknolojiler, Fintech girişimlerinin yakın geçmişte adapte olmaya başladığı alanların başında geliyor.

Yeni teknolojiler ile güçlenen Fintech’ler; şirketlere daha isabetli karar alma, veri odaklı yapay zeka sistemi ile doğru müşteriye erişim ve hizmet sağlama, fraud işlemlerinin tespiti ve olası gelir kayıplarının önüne geçme gibi olanaklar sunuyor.

Rekabete ayak uydurmak isteyen her ölçekten şirket için, etkisini günden güne arttıran Fintech girişimleri bu yüzden büyük önem taşıyor.

Peki girişimcilik ekosisteminin bir parçası olarak, Fintech’in size katkıları ne olabilir?

Yüksek Güvenliğin Tadını Çıkarın!

İçinde bulunduğumuz dijital çağda; veri güvenliği, yalnızca her ölçekten şirketlerin değil, bireysel olarak hepimizin üzerinde durduğu bir konu.

FinTech uygulamaları uçtan uca süreç yönetimi sağladığı için, veri güvenliğini koruyarak, güvenlik kaygılarınızın önüne geçmekte!

Fintech’in Erişim Hızı ile Müşteri Potansiyelinizi Arttırın!

FinTech ürünleri genellikle çevrimiçi bir ortamda kullanıldığından, çok daha kolay, hızlı ve güvenilir bir platformda finansal erişim sağlar.

Dijital ortamda yapılan finansal işlemlerin oranı gün geçtikçe artıyor. Tüketiciler artık mali işlemlerini elektronik ortamda yapmayı tercih ettiğinden; nakit para akışının yerini online işlemlere bıraktığı bugün, FinTech ile paranın kolaylıkla el değiştirmesini sağlayabilirsiniz.

Fintech ürünleri ile hızla değişen müşteri beklentilerine kolaylıkla adapte olabilir, kullanıcı dostu, hızlı ve kolay hizmetleri ile müşterilerinize çekici hizmetler sunarak potansiyel müşterilerinizi arttırabilirsiniz!

Maliyet Tasarrufu Sağlayın!

Fintech şirketleri, size finansal ve mali alanlardaki hizmetleri ile değer katar.

Geniş şube ağlarına yatırım yapma zorunluluğu olmayan Fintech ile çok daha az maliyetli anlaşmalar yapabilir; kağıt, mürekkep, basım, kargolama gibi maliyetleriniz azaltabilirsiniz!

Müşteri Odaklı Hizmetten Yararlanın!

İçinde bulunduğumuz dijital çağda hepimiz çevik, kolay, müşteri odaklı ve güvenilir hizmetler bekliyoruz.

Fintech çözümleri, ödeme altyapısından, analitik hizmetlere; muhasebe sisteminden kullanıcı deneyimi yüksek ürünlere kadar piyasaya entegre çözümler sunar.

Geleneksel sistemlerin aksine Fintech’ler, API’ler aracılığı ile üçüncü partilere hızlı entegrasyon olanağı sağladığından, pek çok hizmetten hızlıca faydalanmak mümkün.

Dijital onboarding, hızlı kredi onayı, ücretsiz para transferi ve dijital bankacılık hizmetlerinde olduğu gibi çok daha özel ve kişiselleştirilmiş bir süreç yönetimi Fintech uygulamaları ile mümkün!

Erişilebilirliğin Keyfini Çıkarın!

FinTech endüstrisi, müşteri ihtiyaçlarına odaklı sistemler bütünü olarak değerlendirildiğinde, erişilebilirlik en belirgin özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Fintech’in sunduğu tüm işlemleri, internet erişimi olan her yerden hızlıca yapabilir; verilerinize anında erişim sağlayabilir, zaman ve mekan kavramını ortadan kaldırabilirsiniz.

Finansal Süreç Verimliliğinizi Arttırın!

Fintech’ler şirketinizin süreç verimliliğini arttıran çözümler sunar!

Hız, erişilebilirlik ve tasarruf artık hem işletmeler hem de müşteriler için temel bir ihtiyaç.

e-Dönüşüm uygulamaları ise Fintech’in kalbini oluşturan sistemler arasında yer almakta!

Günümüzde pek çok öncü şirket, finansal süreçlerini elektronik ortama taşıyor. İçinde bulunduğumuz dijital dönüşüm çağında büyük ve küçük ölçekli pek çok şirket finansal entegrasyonlarını sağlayarak, süreçlerini elektronik olarak yürütüyor! İlgili süreçte regülasyon zorunluluğundan dolayı geçiş yapan şirketler olduğu gibi, gönüllü geçişlerde mevcut! Üstelik bu rakamlar azımsanmayacak seviyede.

Sizler de, startup ekosistemlerinin bir parçası iseniz ve sözünü ettiğimiz gönüllü geçişten faydalanmak istiyorsanız, basım, kağıt, matbaa ve kargolama maliyetlerinizi geride bırakarak, Sovos Foriba ile e-Dönüşüme merhaba diyebilirsiniz!

Neden Sovos Foriba?

Kullanıcılarının finansal ve muhasebe süreçlerini dijital ortama taşıyan Sovos Foriba, Türkiye’deki kurumsal yazılım ve entegrasyon hizmetleri pazarının gelişimine yön vererek, dünya çapında 13.000+ işletmeye hizmetlerini ulaştırmaktadır.

“Solve Tax for Good™” misyonunu amaç edinen Sovos ile güçlerini birleştiren Sovos Foriba, işletmelerin en büyük sorunlarından biri olan dijital vergi uyumluluğu ile ilgili sorunların aşılmasını hedeflemektedir.

Sovos Foriba, bünyesinde bulundurduğu 100 kişilik uzman destek ekibi ve 210 kişilik dinamik e-Dönüşüm ekibi, değişen zamanın ihtiyaçlarına göre çözümlerini güncellenmektedir.

Ölçeklenebilir ve gelişmiş altyapısıyla süreç verimliliğini arttıran Sovos Foriba ile e-Dönüşüm alanında siz de profesyonel destek alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç!

Shares Share