SAP hakkında sizlerden gelen soruları derledik'

SAP Süreç Verimliliği İçin Neden Önemlidir?

İnsan ihtiyaçlarının gün geçtikçe çeşitlenmesi, bu ihtiyaçların optimum seviyede karşılanması adına yepyeni uygulamaların doğuşuna zemin hazırladı. Bu anlayıştan hareketle özellikle günümüzde dijital dönüşümünün bir parçası haline gelen işletmeler, süreç verimliliğini arttırmak adına ERP çözümü olarak, SAP programı kullanıyorlar.

Henüz ölçeklendirmelerini SAP üzerinden yapmamış ancak süreç optimizasyonu bakımından bunu araştıran müşterilerimiz ve müşteri adaylarımızdan gelen soruları sizler için derledik!

Keyifli okumalar dileriz.

SAP Nedir?

SAP, kurumsal kaynakların etkili bir şekilde programlanması için ERP uygulamaları üreten Almanya menşeli bir firmadır. Bununla birlikte, SAP aslında yöneticilerin karar alma süreçlerini optimize eden bir program olarak bilmektedir.

SAP sayesinde iş gücünden tasarruf sağlayabilen firmalar, maliyetlerini de düşürerek şirket sürdürülebilirliği konusunda avantaj yakalıyor. Bu anlamda SAP modülleri, işletmeye sadece kurumsallık katmakla kalmıyor; aynı zamanda maddi kazancın da kapılarını aralıyor!

SAP Modülleri Nelerdir?

SAP sistemi ve SAP kullanımı, uygulamanın en az adı kadar dikkat çekici unsurlar olarak bilinir. Ancak, SAP hakkında dikkat çeken ve merak edilen konular, elbette bu iki konu ile sınırlı değil!

SAP programı, Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) modüllerinde oluşmaktadır. Şirket içi tüm süreçleri etkin ve doğru bir şekilde yönetebilmeniz için bu modüllerden yararlanabilirsiniz.

İhtiyaca göre şekillenen ve çeşitlendirilen modüller sayesinde ticari faaliyetlerinizin takip ve kontrolünü kolayca yapabileceğiniz gibi, bu faaliyetler ile ilgili tüm verileri dijital ortama aktararak pratik bir şekilde yönetebilirsiniz!

Programda, şirketinizde bulunan her birim ve departman için özel olarak hazırlanan bir modül bulmanız mümkün.

SAP’ın temel ERP modüllerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Mali Muhasebe
  • Kalite Yönetimi
  • Malzeme Yönetimi
  • Satış ve Dağıtım
  • Üretim Planlama ve Kontrol
  • Bakım/Onarım
  • Proje Yönetimi

SAP Kullanım Alanları Nelerdir?

Günümüzde işe alım süreçlerinde dahi oldukça önemli hale gelen SAP; Lojistikten, İnsan Kaynakları’na kadar bir işletmenin hemen her biriminde yaygın olarak kullanılıyor!

Öyle ki geldiğimiz noktada SAP programı konusunda sunulan geniş sertifika programları sayesinde bireylere SAP danışmanlık hizmeti sunma hakkı veriliyor. Bu hizmet bağlamında SAP danışmanları, işletme süreçlerini geniş çaplı değerlendirerek ihtiyaç ve çözümler konusunda geniş bir hizmet sağlıyor.

Sovos Foriba SAP Çözümleri Nelerdir?

Sovos Foriba, SAP programı ile entegre olarak kullanılabilen e-Fatura, e-İrsaliye, e-Defter gibi çözümleri sayesinde müşterilerinin tüm iş süreçlerini SAP içerisinde uçtan uca yönetmesine olanak sağlar ve harcanan eforu minimum hale getirir!

Sizler de SAP içerisinde bulunan yetkilendirme objeleri sayesinde kullanıcı bazlı yetkilendirmeler yaparak süreç yönetimindeki ayrılacalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • Sovos Foriba’nın 13.000+ mutlu müşterisi arasına katılmayı mı düşünüyorsunuz?
  • Aldığınız hizmetlerle ilgili sorularınız mı var?

Hızlı ve kolay adapte olabilen e-Dönüşüm çözümlerimize dair detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın! 

Hemen İletişime Geç!

Shares Share