Neden SAP Central Finance Uygulamasını Kullanmalısınız?

S/4HANA Finance için bir uygulama modeli olan SAP Central Finance, işletmelerin en zorlu finansal prosedür ve görevlerini oldukça basit hale getirip, süreç yönetimini kolaylaştırarak zamandan tasarruf etmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

SAP Central Finance Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  • SAP Central Finance yazılımı, S/4HANA üzerinde çalışan Central Finance sistemine FI dökümanlarının kopyalanıp tekrar yaratılmasını sağlar.
  • Non-SAP finansal uygulamalar ve eski SAP ERP programlarını kullanan kuruluşlar için oldukça uygun ve faydalıdır.
  • Hızlı ve çevik altyapısı ile, finansal dokümanları gerçek zamanlı olarak merkezi sisteme kopyalar, böylece kurum çapında gerçek zamanlı bir mali görünüm sağlar.
  • Dilediğiniz herhangi bir kuruluş için standart bir raporlama sistemi oluşturmanıza olanak verir.
  • Ana veriyi düzenlemeyi ve gönderileri kopyalamayı mümkün kılar.

Okuma Önerisi: “Uyumluluk Neden SAP Central Finance’in Merkezinde Olmalıdır?”

SAP Central Finance’in Asıl Amacı Nedir?

Kurumların mali süreçlerini tek bir platform üzerinde ve gerçek zamanlı olarak yönetmesini sağlayan SAP Central Finance, gerçek zamanlı raporlama özelliği ve sunduğu finansal tahminler sayesinde hem finansal alanda işletmelerin öngörü kazanmasını, hem de kullanışlı yapısı ile zaman ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlar.

SAP Central Finance’in En Önemli 5 Faydası Nedir?

SAP Central Finance, Finans ve Denetim Uygulamalarını Birlikte Sunar

SAP Central Finance, hem FI/CO olarak da kısaltılan finans ve denetim uygulamalarını kapsayan, hem de S/4HANA için uygulama seçeneği olan bir üründür. SAP Central Finance, şirketinizin halihazırda kullandığı kaynak SAP ERP sistemlerini aksatmadan S/4HANA Finance’i kullanmanızı sağlar.

Akıllı Bir Geçiş Sağlar

Esnek bir raporlama platformu olan ve şirket birleşmeleri için ortak bir hizmet sistemi sunan SAP Central Finance, pratik ve yararlı bir geçiş aracı olarak kullanılabilir.

Birleşme dönemlerinde gelen verileri birleştirmek ve yeniden biçimlendirmek oldukça büyük bir çaba gerektirir.

Gerçek zamanlı işleme ve mantıksal analiz için tek bir fiziksel döküman olarak kullanılabilen Central Finance, FI ve CO’yu yazılımı içinde “Universal Journal” olarak tanımlanan Tekil Veri Kaynağı için tek birimlik bir tabloda birleştirilebilir.

Veri İşlemlerini Azaltır

SAP Central Finance, muhasebe ara yüzünü doğrudan Universal Journal’a kopyalamak için kullanılabilir. Bu şekilde toplu işleme, veri kopyalama, entegrasyon ve uyumluluk işlemlerine duyulan ihtiyacı azaltır.
MDG olarak da kısaltılan Master Data Governance ise veri yönetimini üstlenir.

Ulaşılabilir ve Kontrol Edilebilir

SAP Central Finance gönderileri, SAP ERP finansal gönderileri ile aynı şekilde görünür fakat kaynak sisteme bağlı olduğundan çok daha kolay bir şekilde ulaşılabilir.

SAP Central Finance aynı zamanda Financial Close Cockpit, Financial Supply Chain Management (FSCM) ve Intercompany Reconciliation (ICR) gibi halihazırda merkezi olarak yönetilen çözümlerden de yararlanır.

Gerçek Zamanlı Kopyalama İmkanı Sunar

SAP Central Finance’in avantajlarından biri de gerçek zamanlı kopyalama özelliğidir. Bu özellik basitleştirilmiş raporlama, birleşim için tek kaynak, S/4HANA’ya hızlı ve kesintisiz bir geçiş ve Merkezi Ödeme(Central Payments), Döner Sermayeli Kurum İçi Ödemesi(In house Cash for Working Capital), Asli Alacaklar(Central Receivables) gibi önemli işlemlerin uygulanmasına olanak sağlar.

Neden Sovos Foriba?

Dört kıtada 13.000’den fazla iş ortağımızın, finansal ve muhasebe süreçlerinin uyumluluk kapsamında dijitalleşmesi için hizmet veriyor ve dünya çapındaki tüm kullanıcılarımızın yazılım ve entegrasyon hizmetlerinin geliştirilmesine destek veriyoruz.
Bünyemizde bulundurduğumuz 100 kişilik uzman destek ekibimizle, implementasyon süreci ve sonrasında karşılaşılan tüm güçlükleri hızlıca çözüme ulaştırıyor ve 210 kişilik dinamik e-Dönüşüm ekibimizle, değişen zamanın ihtiyaçlarına göre çözümlerimizi güncelliyoruz.

Bilgi Alın

Shares Share