Sovos Foriba e-Arşiv Fatura

e-Arşiv Fatura’ya geçerek, e-Fatura’ya kayıtlı olmayan mükelleflere ve son kullanıcılara da kolayca elektronik fatura gönderip dijital ortamda hızlıca fatura oluşturun ve maliyet avantajı sağlayın.

Fiyat Teklifi Alın

4 Adımda e-Arşiv Fatura’ya Geçin

Şahıs İşletmesi, Limited Şirketi veya Anonim Şirketi olmanız fark etmeksizin e-Fatura’ya herkes geçiş yapabilir. Başvuru işlemlerini ise 30 dakikada tamamlayabilirsiniz.

e-İmza / Mali Mührünüzü Alın

Şahıs şirketiyseniz elektronik ortamda ıslak imza değeri taşıyan e-İmza’yı, LTD veya A.Ş. iseniz yasal belgelerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayan mali mührü Kamu SM üzerinden alabilirsiniz.

GİB’den e-Fatura Özel Entegratörünüzü Seçin

GİB’in e-Fatura Canlı Başvuru ekranı üzerinden, e-İmza veya mali mührünüz ile ön başvuru yapabilir, Sovos Foriba Özel Entegratörlüğü aracılığıyla e-Arşiv Fatura gönderip, alacağınızı beyan edebilirsiniz.

Sovos Foriba Kayıt İşlemlerini Tamamlayın

e-Fatura’ya geçiş sürecinde e-Dönüşüm destek ekibimiz, detaylı bilgiler içeren online kayıt formunu size iletecektir. Kayıt formunu doldurmanızı talep ederek; e-Arşiv Fatura’ya geçmek istediğiniz tarihi, teknik konfigürasyon bilgilerinizi, şirket ve temsilci bilgilerinizi belirtmenizi isteyecektir.

Başvurunuzu Tamamlayın ve e-Faturaya Geçin

GİB kaydının tamamlanması için, size gönderilen belgeleri e-İmzanız veya mali mührünüz ile imzalayın. Böylece e-Arşiv Fatura’ya geçişiniz başarıyla tamamlanacaktır.

Sovos Foriba ile çalışmaya başladıktan sonra en çok dikkatimizi çeken yönü iletişime açık ve sorunlara çok hızlı ve kolay bir şekilde çözüm bulmalarıydı.

Nihat Üner, İdari Direktör, Delta Hospital

e-Arşiv Fatura’nın Faydaları Nelerdir?

e-Arşiv Fatura ile faturalarınızı dijital ortama taşıyın. İş süreçlerinizi ve ticaretinizi hızlandırarak şirketinizin verimliliği artırın. Böylece kaynaklarınızı şirketinize rekabet gücü kazandıracak alanlara yönlendirin.

Hızlı ve kolay fatura oluşturun

Saniyeler içerisinde e-Arşiv Fatura’nızı oluşturun ve hızlıca müşterilerinize iletin. Faturanızı bir tıkla ulaştırıp, tahsilat sürecinizi hızlandırın. Elektronik ortamda iletilen faturalarınız sayesinde mutabakat gibi süreçlere son verebilir,  alacaklarınızı çok daha hızlı temin edebilirsiniz. Kullanıcı hatalarından doğan külfetlerden de kurtulursunuz.

Faturalarınızı Arşivlemekten Kurtulun

Sovos Foriba’nın güçlü altyapısı sayesinde e-Arşiv Fatura’larınızı dijital ortamda 10 yıl boyunca saklayabilir, fiziki arşivleme masraflarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Geçmişe yönelik fatura kayıplarının önüne geçebilir, fiziksel arşivleme ve kağıt saklama sıkıntısından kurtulursunuz. Dilerseniz tüm e-Arşiv Fatura’larınızı dijital ortamda anlık olarak mali müşavirinize kolayca iletebilirsiniz.

Mevzuata Uyumluluk

Sovos Foriba; Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayımladığı tüm regülasyonlara uygun olarak çözümlerini güncel tutar.  Usulsüzlük cezası almamanız için sürekli olarak bilgilendirme yayınlar. Böylece mevzuata uyum süreçlerini takip etmek zorunda kalmazsınız.

Muhasebe Yazılımlarıyla Uyumlu

Sovos Foriba e-Arşiv Fatura; çoğu muhasebe yazılımlarıyla entegre olarak çalışır. Böylece kullandığınız yazılımınız içerisinden tüm e-Arşiv Fatura süreçlerinizi yönetebilirsiniz. Herhangi bir sisteme bağlı olmadan da kolayca e-Arşiv Fatura’ya geçebilirsiniz. Sovos Foriba Bulut Portal’inden hızlıca e-Arşiv Fatura kesebilir, gelen faturalarınızı kolayca yönetebilirsiniz.

Her An
Her Yerde

İnternet erişimi olan her cihazdan; akıllı telefon, tablet veya bilgisayardan e-Arşiv Fatura oluşturup gönderebilir, görüntüleyebilir, kabul ya da reddebilirsiniz.

Kargo ile Vakit Harcamayın

Faturaların basım maliyeti, matbaa ücretleri ve kağıt fatura kargolama işlemi maliyetlerinden kurtulursunuz. Dosyalar arasında fatura aramakla vakit kaybetmeden fatura kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

Güvenli ve Erişilebilir

Türkiye’deki e-Fatura’ların %70’inden fazlasını yöneten Sovos Foriba’nın güvenli altyapısıyla  tüm e-Fatura’larınıza, %99,99 kesintisiz çalışırlık oranıyla erişebilirsiniz. Özel entegratörlük sayesinde, e-Arşiv Fatura’larınıza erişim hakkı sadece sizde olur ve üçüncü kişiler asla erişemez.

e-Arşiv Fatura Özellikleri

Sovos Foriba mevcutta kullandığınız tüm faturalama süreçlerinize uygun çözümler sunar. Sovos Foriba Özel Entegratörlüğü’nü kullanırken 3 farklı yöntemden de yararlanabilirsiniz.

Sovos Foriba Portal

Türkiye’nin en akıllı, en kolay ve en hızlı e-Arşiv Fatura gönderme programı olan Sovos Foriba Bulut Portal ile tüm faturalama süreçlerinizi uçtan uca yönetebilirsiniz.

Fatura Gönderme

Sovos Foriba Portal ile saniyeler içerisinde tüm faturalarınızı oluşturup, müşterilerinize anında gönderebilirsiniz.

Detaylı Raporlama

Portal’e giriş yaptığınızda aylık olarak e-Arşiv Fatura hacim grafiklerinizi görebilirsiniz. Kullanım raporlarını indirebilirsiniz. Gönderilen e-Arşiv Fatura sekmelerinden tüm faturalarınızı excel’e aktarabilirsiniz.

Mali Müşavir Yetkisi

Mali müşavirlerinize yetki tanımlayabilirsiniz. Böylece mali müşaviriniz sizin adınıza fatura kesebilir, tüm fatura detaylarına ulaşabilir. Kolayca e-Arşiv Fatura’larınızı muhasebeleştirebilir.

Müşteri Cari Kaydetme

Fatura kestiğiniz tüm müşterilerin cari bilgileri sistem tarafından otomatik kaydedilir. Böylece aynı müşteriye göndereceğiniz bir sonraki e-Arşiv Fatura’da bu bilgileri yeniden girmek zorunda kalmazsınız. Çok fazla sayıda müşterinizin cari bilgisini sisteme aynı anda kaydetmek isterseniz; excel ile toplu olarak yükleyebilirsiniz.

Otomatik Ürün Hatırlatma

Sovos Foriba Portal üzerinden e-Arşiv Fatura’larınıza eklediğiniz tüm ürünler otomatik olarak kaydedilir ve tekrar aynı ürüne ait kalem eklemek zorunda kalmazsınız.

Toplu Fatura Yükleme

Sovos Foriba Portal üzerinde tek tek fatura oluşturmak istemezseniz, örnek excel dokümanımızı indirip ilgili alanları doldurarak portale geri yükleyebilirsiniz. Tüm e-Arşiv Fatura’larınız taslaklar ekranında gönderilmeye hazır olur. Tümünü seçerek gönderimini yapabilirsiniz.

Güncel Mükellef Listesi

e-Arşiv Fatura göndermek üzere müşterinizin kayıtlı bilgilerini düzenlerken, unvan bilgisini yazdığınız anda Sovos Foriba Portal, mükellef listesinde kayıtlı olup olmadığını kontrol eder. Bilgileri otomatik olarak sizin yerinize doldurur.

Yazılımınız ile Direkt Entegrasyon

Tüm e-Arşiv Fatura süreçlerinizi, kullandığınız yazılım üzerinden oluşturup gönderebilir veya alabilirsiniz. Bu yöntem; Sovos Foriba Özel Entegratörlüğü’nü kullanarak e-Arşiv Fatura’larınızın imzalanmasını, gönderilmesini ve 10 yıl boyunca Sovos Foriba güvencesiyle saklanmasını sağlar.

Yazılımınız ile %100 Entegrasyon

Tıpkı kağıt fatura süreçlerinde olduğu gibi kullandığınız yazılım üzerinden gerçekleştirebildiğiniz tüm özellikleri ilgili e-Arşiv Fatura ekranlarından yönetebilirsiniz.

Fatura Gönderme

Kullandığınız yazılım üzerinden oluşturduğunuz e-Arşiv Fatura’ları Sovos Foriba Özel Entegretörlüğü üzerinden müşterinize iletebilirsiniz.

Detaylı Raporlama

Kullandığınız yazılımın özelliklerine bağlı olarak raporlamanızı yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman Sovos Foriba Portal’e giriş yapabilir, aylık olarak e-Arşiv Fatura hacim grafiklerinizi görebilirsiniz. Kullanım raporlarını indirebilirsiniz. Gönderilen e-Fatura sekmelerinden tüm faturalarınızı excel’e aktarabilirsiniz.

Yazılımınız ile Uyumlu Adaptör

Bu yöntem; Kendi yazılımınız üzerinde oluşturduğunuz faturaların, adaptör aracılığı ile Sovos Foriba Özel Entegratörlüğü tarafından imzalanıp e-Arşiv Fatura olarak gönderilmesini ve 10 yıl boyunca Sovos Foriba güvencesiyle saklanmasını sağlar.

Yazılımınız ile %100 Entegrasyon

Tıpkı kağıt fatura süreçlerinde olduğu gibi kullandığınız yazılımda oluşturulan faturalar Sovos Foriba Adaptör aracılığı ile müşterilerinize iletilir. Yazılım üzerinden gönderdiğiniz faturaların süreçlerini takip etmek isterseniz; kullandığınız yazılıma bağlı olarak  tüm özellikleri Adaptör veya Bulut Portal üzerindeki ilgili e-Arşiv Fatura ekranlarından yönetebilirsiniz.

Fatura Gönderme

Kullandığınız yazılım üzerinden oluşturduğunuz e-Arşiv Fatura’ları Sovos Foriba Özel Entegretörlüğü üzerinden müşterinize iletebilirsiniz.

Detaylı Raporlama

Kullandığınız yazılımın özelliklerine bağlı olarak adaptör üzerinden raporlamanızı yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman Sovos Foriba Portal’e giriş yapabilir, aylık olarak e-Arşiv Fatura hacim grafiklerinizi görebilirsiniz. Kullanım raporlarını indirebilirsiniz. Gönderilen e-Arşiv Fatura sekmelerinden tüm faturalarınızı excel’e aktarabilirsiniz.

Sovos Foriba ile Ayrıcalıklı Çözümlere Sahip Olun

180’den fazla e-Dönüşüm ekibiyle Türkiye’nin lider Özel Entegratörü olan Sovos Foriba, tüm e-Faturaların %70’ini yönetiyor. Siz de Sovos Foriba’nın ayrıcalıklı müşterileri arasına katılın.

e-Arşiv Fatura

e-Fatura

Fatura Alma

Fatura Gönderme

UBL/TR Formatında Düzenleme

Serbest Formatta Düzenleme

GİB’e Günlük Gönderim Zorunluluğu