Hedef: İtalya’da 10 milyon Euro’luk iş hacmi yaratmak!

Şirketlerin, finansal ve muhasebe süreçlerini dijital ortama taşınmasını sağlayarak, regülatif ve finansal teknolojiler alanında Türkiye’de öncü rol üstlenen Sovos Foriba globalleşme adımlarını hızlandırıyor.

Süreçlerin düzenlenmesinde iş verimliliği artıran, maliyet ve zaman yönetimini kolaylaştıran çözümler sunan Sovos Foriba, Ar-Ge merkezi ile de dünya trendlerini takip ediyor. Globalde kurumsal yazılım ve entegrasyon hizmetleriyle pazarın gelişimine yön vermeye hazır olan Sovos Foriba, İtalya’da düzenlediği etkinlikte e-Fatura çözümlerini anlattı. İtalya’da beklenen elektronik faturalama regülasyonu ve Sovos Foriba Cockpit ile şirketlerin bu regülasyona olan uyumluluğu konularının masaya yatırıldığı etkinlikte, sektörel liderler de söz aldı.

Sovos Foriba, 500’den fazlası global olmak üzere 8.200 müşterisine e-Dönüşüm çözümleri sunuyor.  Aralarında; Shell, Unilever, PG ve Dow gibi sektöründe lider konumda bulunan firmalara sağladığı iş verimliliği artıran, maliyet ve zaman yönetimini kolaylaştıran çözümler sunan Sovos Foriba, yazılım ve entegrasyon hizmetleri pazarının gelişimine yön veriyor.

Bünyesinde yer alan 160 kişilik e-invoice dedikasyon ekibiyle global müşterilerine hizmet veren Sovos Foriba, SAP standartlarında geliştirilmiş güvenilir, kolay ve sorunsuz bir hizmet sağlıyor.

Her sektörden 8.200’ü aşan referansıyla Sovos Foriba, birleşmeler, satın almalar ve yurtdışı planları ile birlikte, 1 yıl içerisinde müşteri sayısı ve ciro anlamında yüzde 100 büyümeyi öngörmekle beraber 2018 yılı içerisinde bünyesine İtalya ve Türkiye’den en az birer şirketi daha dahil edecek.

Türkiye’de öncü rol üstlenen Sovos Foriba, şimdi de globalleşme adımlarını hızlandırıyor. İtalya’da ofisini açan Sovos Foriba’nın şimdiki hedefi ise Avrupa, Asya-Pasifik ve Asya Merkez’de faaliyete başlayarak, uluslararası pazarda sektörüne yön veren şirketlerden biri haline gelmek.

Sovos Foriba, iş verimliliğini artıran çözümler sunuyor

Sovos Foriba, globalde şirketlere İtalya’da ‘e-Fatura’, Macaristan’da ‘RTIR’, İspanya’da ‘SII’, ve Avrupa’da ‘SAF-T’ gibi uygulamaların yanında, süreçlerinin düzenlenmesinde iş verimliliği artıran, maliyet ve zaman yönetimini kolaylaştıran çözümler de sunuyor.

Dünyanın özel sektöre odaklı en büyük kalkınma kuruluşu IFC liderliğiyle 5 milyon dolar yatırım alan Sovos Foriba’nın aldığı 5 milyon dolar yatırımın 3 milyon doları IFC’ye, 1,5 milyon doları Revo Capital’e, 500 bin doları da Endeavor Catalyst’e ait.

Türkiye’nin en çok elektronik belge işleyen lider e-Dönüşüm firması Sovos Foriba, şirketlerin finansal ve muhasebe süreçlerini dijital ortama taşınmasını sağlayan çözümler sunmaya devam ediyor.

Sovos Foriba, global şirketleri İtalya’da bir araya getirdi

Geçtiğimiz aylarda İtalya’da açtığı ofisle büyüme politikalarına hız veren Sovos Foriba, İtalya’da düzenlediği etkinlikte sektörlerinde lider konumda bulunan global şirketleri bir araya getirdi.  Türkiye’nin en çok elektronik belge işleyen lider e-Dönüşüm firması Sovos Foriba tarafından düzenlenen etkinlikte 1 Ocak 2019’da İtalya’da beklenen elektronik faturalama regülasyonu ve Sovos Foriba Cockpit ile şirketlerin bu regülasyona olan uyumluluğu konuları tartışıldı. Etkinlikte,  PwC Italy, Ginini Antipode ve Infocert gibi sektörel liderler de söz aldı.

Yıl sonuna kadar 10 milyon Euro iş hacmi yaratılacak

Regülatif ve finansal teknolojiler alanında Türkiye’de öncü rol üstlenen Sovos Foriba Global Operasyonlar Direktörü Bulut Arukel, “İtalya’da, global müşterilerilerimiz ve uluslararası iş ortaklarımızın destekleri ile yıl sonuna kadar 10 milyon euro’luk bir iş hacmi yaratmayı planlıyoruz. 1 Ocak 2019 itibariyle İtalya’da B2B ve B2C faaliyet gösteren tüm şirketlerin e-Fatura’ya geçmesi planlanıyor” dedi.

Sovos Foriba’nın hedefinde Avrupa, Asya-Pasifik ve Asya Merkez ülkeleri var

e-Dönüşüm kavramının 2010 yılında  Avrupa Birliği  tarafından bir vizyon olarak ele alınarak, birliğin geleceğe dair büyüme hedeflerini belirleyen 2020 planında 7 hayati maddeden biri şeklinde konumlandırıldığını hatırlatan Sovos Foriba Global Operasyonlar Direktörü Bulut Arukel, “İtalya’da halihazırda Ginini gibi büyük bir partnerlerle çalışıyoruz, buradaki portföyümüze dünyanın en büyük enerji ve akaryakıt şirketlerinden birini de ekledik, sahip olduğumuz potansiyel ile yeni ülkelerde de ofisler açacağız” dedi.

Hedeflerinin Avrupa, Asya-Pasifik ve Asya Merkez ülkelerinde faaliyete başlayarak, uluslararası pazarda sektörüne yön veren şirketlerden biri haline gelmek olduğunu belirten Bulut Arukel, İtalya ve Macaristan’da projelere başlandığını, Polonya ve Litvanya için de müşteri analizleri ile beraber önümüzdeki aylarda projelerin canlıya alınacağını vurguladı.

2020’de 25 milyon dolar gelir getirmeyi planladıklarını açıklayan Bulut Arukel, bu gelirin yaklaşık yüzde 40’ının yurt dışında yapacakları satışlardan elde edeceklerini öngördüklerini söyledi.

Shares Share