e-Fatura Zorunluluğu

e-Fatura Zorunluluğu 2018

e-Fatura, kâğıt faturalar ile aynı yasal hükümleri taşıyan ve aynı hizmeti sunan bir uygulamadır.

Kâğıt faturalar için kullanılan tonlarca kâğıt, dolayısıyla yüz binlerce ağaç e-Fatura sistemi ile artık kullanılmayacak. Üstelik bu sistem çok daha hızlı ve güvenli. Kağıt faturaların kaybolma riski ve kişinin borcundan ya da alacağından haberdar olamaması bazı aksaklıkları da beraberinde getirmekteydi. Ancak e-Fatura sistemi sayesinde artık bu durum ortadan kalkacak. Çünkü bu sistem anlık olarak müşteriye fatura gönderimini sağlıyor.

e-Fatura Zorunluluk Kapsamı 2018 Yılında da Genişletildi.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından e-Fatura zorunluluğunun 2018 yılında genişletilmesi düşünülüyor. Vergi mükelleflerinin hem kendi işlerini kolaylaştıracak, hem de müşterilerin işlerini hızlandıracak bu uygulama sayesinde elektronik ortamdan fatura gönderimleri başladı. Faturanın hazırlanış şekli de elektronik ortamda gerçekleşiyor. Firma unvanı ve diğer fatura bilgileri şablon üzerine kaydediliyor. e-Fatura zorunluluğunun 2018 yılında genişletilmesi düşünülüyor sonra pek çok vergi mükellefi bu uygulamadan faydalanmak adına dönüşüm hizmetleri almaya başladı.

Profesyonel Kadro, Hızlı Hizmet

Bu dönüşüm hizmetlerini sunan Foriba da firmalara e-Fatura hazırlama hizmeti vermeye başladı. Hizmetlerine her geçen gün bir yenisini ekleyen firma e-Dönüşüm kapsamında öncü yapılanmalardan biri haline geldi. Hatta e-Bilet uygulamasında dahi adından sıkça söz ettiren foriba.com e-Fatura hizmetleri ile yüzlerce vergi mükellefine hizmet vermeye devam ediyor. üstelik her zaman tam vaktinde ve ekonomik.

Daha Hızlı ve Daha Güvenli

Kurumsal anlamda ülkemizde ve tüm dünyada hizmet veren onlarca firmaya hizmet eden Foriba e-Fatura sistemlerinin entegrasyonunu uzman kadrosu ile gerçekleştiriyor. e-Fatura zorunluluğu 2018 yılında görüşüldü ve onaylandı. Üstelik firmalar tarafından da büyük bir ilgi ve sevinç ile karşılandı. Çünkü eski sistem kâğıt faturaların yerlerine ulaştırılamıyor olması, kaybolması ya da zarar görmesi gibi durumlardan kaynaklı kayıplar firmaları etkilemekteydi. Ancak e-Fatura sistemi sayesinde tek bir tuş ile kişinin ya da kurumun mailine faturayı göndermek mümkün. e-Fatura’lar da tıpkı kâğıt faturalar gibi aynı hükümleri kapsıyor ve kanuni statü anlamında aynı noktada yer alıyor.

Shares Share