e-Fatura Portal

e-Fatura Portal Girişi

e-Fatura Portal elektronik ortamda fatura düzenleme ve bunu usulüne uygun bir şekilde sisteme işlemeye yarayan uygulamaya verilen isimdir.

e-Fatura, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip, elektronik ortamda hazırlanan bir fatura çeşididir.

Dijital hayatınızı kolaylaştıran özelliklere sahip e-Fatura Çözümü, Fatura işlemlerinizi eski fatura sisteminizden daha hızlı ve avantajlı bir şekilde gerçekleştirme olanağı sağlar. Minimum 10 yıl otomatik olarak arşivler ve sizi postalama masrafından kurtarır.

e-Fatura Portal Kullanımı

Ticari işletmelerin yasal olarak düzenlemesi gereken çeşitli evrakların, elektronik ortamda gerçekleştirilmesine yönelik tüm işlemlere elektronik dönüşüm adı verilmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı bu konuda gereken alt yapıyı hazırlayarak firmaların sisteme entegre olması için gerekenleri belirlemiştir. e-Fatura portal de Gelir İdaresi Başkanlığının mükelleflerin e-Fatura düzenleyebilmeleri için hazırladığı sisteme verilen isimdir. Mükellefler e-Fatura Portal üzerinden sisteme uygun e-Fatura düzenleyerek sisteme işleyebilmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı oluşabilecek hataları gidermek ve kullanıcıların takıldıkları yerlerdeki sorunlara çözüm üretebilmek adına e-Fatura Portal kullanım kılavuzu hazırlamıştır.
e-Fatura portal sistemine nasıl girileceğini, e-Fatura’ların nasıl düzenlenebileceğini bilmeyen mükelleflerin kolaylıkla yararlanabileceği e-Fatura Portal kullanım kılavuzu ile siz de kolaylıkla sisteme nasıl giriş yapıldığını ve bilinmesi gereken diğer ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Elektronik dönüşümün zorunluluk haline geldiği günümüzde geç kalmadan sisteme entegre olabilmek için siz de e-Fatura Portal kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

e-Fatura Portal Başvurusu

e-Fatura portal sistemine giriş yapabilmek ve e-Fatura düzenleyebilmek için sistemlerinizi Gelir İdaresi ile uyumlu hale getirmelisiniz. Eğer isterseniz çeşitli entegratörler aracılığı ile de sisteme giriş yapabilirsiniz. Sovos Foriba Gelir İdaresi Başkanlığınca onaylı bir özel entegratör olup, bizim ile kolayca e-Fatura başvurusu yapabilirsiniz.
Sovos Foriba olarak elektronik dönüşüm ile ilgili çözümler hızlı ve akılcı çözümler sunarak kolayca sisteme entegre olmanızı sağlarız ve müşteri odaklı çözümlerimiz ile tanınmaktayız. Siz de bu konuda bir uzman yardımına ihtiyaç duyuyor iseniz, inovatif çözümlerimiz ile aramıza katılabilirsiniz. Bizim ile e-Fatura Portal başvurusu yapmak çok kolaydır. Şirketinizin ve işletmenizin sorunlarına kalıcı çözümler için çalışma ekibimizin yaratıcı çözümlerini tercih edin. Global rekabette geride kalmayın.

Portal Kullanıcı Giriş Ekranı

e-Fatura Portal başvurusu tammalandığında ise size bir kullanıcı adı ve şifre verilir. Bu portal açılışı ile tüm fatura işlemleriniz elektroniğe taşınmış olur ve kağıt fatura dönemi geride kalır. Sovos Foriba Bulut e-Fatura & e-Arşiv Fatura kullanıcı giriş ekranına burdan ulaşabilirsiniz ; Sovos Foriba e-Fatura Portal Giriş Ekranı

Shares Share