e-Fatura Başvuru Sorgulama

Gelişen teknoloji ile işletmeler hedeflerine daha hızlı ulaşabilmek adına yeni uygulamalara adapte olmaya çalışıyor. Bu gelişmeler sonucunda dijital dönüşümün bir parçası haline gelen şirketler, finansal entegrasyon hizmetlerinden faydalanıyor.

Sizler de faturalama süreçlerinizi dijitale taşımak istiyorsanız; altyapınızı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından onaylanmış kurumlar aracılığıyla uyumlu hale getirerek, e-Fatura sistemine entegre edebilirsiniz.

e-Fatura Uygulaması Size Ne Katkı Sağlar?

Dijital platformda e-Fatura hizmeti ile rekabet sağlayarak süreç verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

e-Fatura çözümü ile;

  • Maliyetinizi minimum seviyeye indirebilir,
  • Faturalarınızı dijital platformda koruyarak kolayca saklayabilir,
  • Faturalarınızın ulaşım sürelerini düşürerek zamanınızı verimli kullanabilir,
  • Fatura entegrasyonlarınızı kolayca sağlayabilir,
  • Doğaya olan sorumluluğunuzu yerine getirerek yeşil alanların korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

e-Fatura Sistemine Geçiş Yöntemleri Nelerdir?

Yapmanız gereken ilk şey GİB’e mali mühür başvurusu yaparak, e-Fatura işlemlerinde kullanacağınız hesap bilgilerini edinmek!

Bu aşamanın ardından  dijital dönüşümünüzü 3 yöntemle sağlayabilirsiniz;

  • GİB Portal üzerinden
  • GİB ile entegrasyon sağlayarak
  • Özel Entegratör aracılığı ile 

Özel Entegratörler, elektronik kayıtları GİB’in belirlediği ve yayımladığı teknik kılavuzlara göre sizin yerinize oluşturur, gönderir ve takibini yapar.

e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye’de mükellefin mali mührüne gerek olmadan kendi mali mührü ile elektronik kayıtları imzalarlar ve sistemlerin 7/24 erişilebilir olmasını taahhüt ederler.

Sovos Foriba, bir Özel Entegratör olarak, inovatif entegrasyon çözümleri ile e-Fatura portal uygulamasına hızlıca geçiş yapmanıza olanak sağlar.

Sovos Foriba ile 4 Adımda e-Faturaya Geçebilirsiniz!

Başvuru işlemlerinizi 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlayarak e-Fatura portal uygulamasına 4 adımda geçebilirsiniz!

İşte yapmanız gerekenler;

e-İmza / Mali Mührünüzü Alın

Eğer şahıs şirketi iseniz e-İmza’yı; LTD veya A.Ş. iseniz yasal belgelerin güvenliğini sağlayan mali mühürü elektronik ortamda  Kamu SM üzerinden alabilirsiniz.

GİB’den e-Fatura Özel Entegratörünüzü Seçin

e-İmza veya mali mühürünüz ile birlikte GİB’in e-Fatura Canlı Ortam Başvurusu ekranından kayıt olabilir ve Sovos Foriba Özel Entegratörlüğü üzerinden e-Fatura gönderip alacağınızı beyan edebilirsiniz.

Sovos Foriba Kayıt İşlemlerini Tamamlayın

Destek ekibimiz bu süreçte e-Fatura online kayıt formunu size iletecek ve e-Fatura’ya geçmek istediğiniz tarihi belirtmenizi isteyecektir.

Başvurunuzu Tamamlayın ve e-Fatura’ya Geçin

GİB kaydının tamamlanması için size gönderilen dosyaları e-İmza’nız veya mali mühürünüzle imzalayınız. Böylece e-Fatura’ya geçişinizi başarıyla tamamlayacaksınız.

e-Fatura başvuru sürecinizi hızlandırmak ve kolay adapte olabilen e-Dönüşüm çözümlerimize dair detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

New call-to-action

Shares Share