e-Defter Sorgulama Sistemi

e-Defter Sorgulama Sistemi ve e-Defter

Yenilenen ve gelişen teknoloji yanında birçok yeni uygulamayı da hayatımıza soktu.

Özellikle maliye konusunda birçok zorluğu ortadan kaldırmayı hedefleyen ve devlet tarafından yürürlüğe konulan birçok kanun ve yönetmelik kapsamında geliştirilen teknolojik uygulamalar mali sistemlerin daha düzenli, doğru ve denetlenebilir şekilde kayıt altına alınabilmesini sağlamaktadır. e-Fatura, e-Defter, e-Mutabakat ve e-Arşiv gibi hayatımıza giren birçok sistem bunlardan bazıları.
e-Defter uygulaması, isteğe bağlı ya da kanunen belirli bir (10 milyon tl ve üzeri) ciro kazancı olan firmalar tarafından uygulanması mümkün bir istemdir. Kanunen zorunlu olarak tutulmak zorunda olunan yevmiye ve büyük defterlerin dijital ortamda kayıt altına alındığı ve e-İmza ile maliyeye bildirimi yapılan bir sistemdir.

e-Defter Sorgulama Gereklilikleri

e-Defter sorgulama işlemi firmalar tarafından düzenli olarak yapılması uygun bir işlemdir. Bu şekilde güvenli arşivlemeyi de kontrol etmek mümkündür.
e-Defter kullanımın avantajlardan bazılar aşağıdaki gibidir.

  • Kağıt kullanımını tamamen ortadan kaldırır
  • Mali olarak düzenli kayıt tutma ve kayıtları resmi makama iletme işlemini hızlandırır
  • Arşivleme yapmak için büyük alanlar harcamanıza gerek kalmaz
  • Mali olarak çok önemli olan dosyaların güvenli olarak saklanmasını sağlar

e-Defter Sorgulamanın En Hızlı Yolu

e-Defter sorgulama işlemi genellikle e-Devlet üzerinden yapılabilir.
e-Defter sorgulaması firmalar için önemli bir yere sahiptir. Güvenli saklama ve doğru kayıt tutma işlemi için en önemli ve birçok firma için zorunlu hale gelen e-Defter sistemine firmamız aracılığı ile kolayca sahip olabilirsiniz. Firmamızın konusunda uzman yazılımcıları firmanıza en uygun çalışmaları yapacak ve size en sağlıklı çalışmaları sunacaktır.

Shares Share