e-Arşiv Fatura Zorunluluğu

e-Arşiv; faturaların düzenlenmesi, e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflerle son kullanıcılara, elektronik ortamdan gönderme imkânı sağlayan bir çözümdür.

e-Arşiv Fatura, muhasebe sistemine entegre şekilde çalışan fatura kesme, raporlama ve saklama dijital çözümüdür. e-Faturaların düzenlenmesi e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflerle son kullanıcılara, elektronik ortamdan gönderme imkânı e-Arşiv uygulaması ile sağlanmaktadır.

Maliye Bakanlığı vergi usulleri çalışmalarındaki gelişmeler e-Ticaret yapan firmaların e-Arşiv Fatura zorunluluğu olduğunu gösteriyor. İnternetten ürün ve hizmet satan, cirosu bir milyon ile beş milyon arası olan firmalar e-Fatura ve e-Arşiv Fatura kullanmak zorundalar. İlgili firmalar e-Ticaret faaliyet bildirim formu da göndermek zorundalar.

e-Arşiv Fatura’ya Ne Zaman Geçilmeli?

Vergi beyannamesini verdikten sonra altı ay içerisinde e-Arşiv kullanmaya geçmek gerekiyor. Eğer ciro beş milyonu geçiyorsa firmanın ya da işi yapan şahısların e-Arşiv Fatura zorunluluğu ve e-Fatura zorunluluğu vardır. İlgili hesap dönemine ait gelir beyannamesini verdikten sonra altı ay içinde e-Arşiv hazırlıklarınızı tamamlamanız gerekiyor.

e-Arşiv Fatura zorunluluğu gözünüzü korkutmasın. Çünkü bu uygulama işlerinizi çok kolaylaştıracak ve maliyeti düşürecek bir uygulamadır. Sovos Foriba olarak firmanız için sisteme entegre olacak şekilde e-Arşiv Fatura uygulaması hizmeti sunuyoruz. Vergi İdaresi usullerine uygun olarak hazırlanan e-Arşiv uygulamasına işlem karmaşası yaşamadan bizimle rahatlıkla geçebilirsiniz.

e-Arşiv Fatura Avantajları Nelerdir?

e-Arşiv Fatura, faturalarınızın son kullanıcıya kesilmesini, raporlanması, mail yoluyla fatura gönderme, fatura içeriğine reklam ve mesaj ekleme, tüm faturaların düzenli olarak arşivlenmesi, zaman ve mekân sorunu olmadan görüntülenmesi gibi avantajlar sağlar. Hızlı ve kolay dijital çözümler sunan uygulamalara firmamız avantajları ile sahip olabilirsiniz.

Devletin e-Arşiv Fatura ve e-Fatura kullanma zorunluluğu konusunda hiç bir karmaşık işleme gerek kalmadan sunduğumuz e-Arşiv uygulaması ile kolayca e-Arşiv Fatura kullanmaya başlayabilirsiniz. e-Arşiv Fatura işlerinizin çok kolaylaştıracak bir dijital uygulamadır. Bu uygulama sisteminize entegre edilerek en kolay şekilde kullanmanız sağlanır.

Faturaların hazırlanması ve gönderilmesi e-Arşiv Fatura ile yirmi dokuz saniye sürer. Faturaların kaybolma ya da faturalarda hata yapılma gibi sorunlar ortadan kalkar. Vergi incelemelerinde usullere uygun arşiv sunulur. e-Arşiv Fatura güvenilir ve kolay bir uygulamadır. Sovos Foriba olarak sizlere en güvenilir ve sisteminize en uygun e-Arşiv Fatura uygulamalarını kolayca kullanmanızı sağlayacak özel seçenekler sunmaktayız.

Shares Share