e-Arşiv Fatura Ne Demek?

İnternet ve bilgisayarın yaygınlaşması ile bizler de tamamen elektroniğe bağımlı hale geldik.

Hayatımızın her yerine girmiş durumda bulunan internet ve elektronik iş yerlerimize de girmiş durumda. İş yerlerimizde kullandığımız bilgisayarlar önceki yıllara göre hem iş yükünü azaltmış durumda hem de işlemlerin daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. e-Arşiv Fatura sistemi de iş yerlerimize gelmiş olan son yeniliklerden birisidir. e-Arşiv Fatura son zamanlarda pek çok firmanın geçiş yaptığı ve elektronik ortamda olan bir elektronik fatura türüdür. Siz de artık faturalarınızı elektronik ortamdan e-Arşiv uygulaması ile hazırlayabilirsiniz ve müşterilerinize de elektronik ortamda bu faturaları iletebilirsiniz.

e-Arşiv Fatura bir elektronik fatura türüdür. Bu faturayı e-Arşiv uygulaması aracılığı ile oluşturup müşterinize iletebilirsiniz.

e-Arşiv Faturası ve e-Fatura Farkı

Son zamanlarda elektronik faturalar firmalar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak e-Arşiv Fatura ne demek e-fatura ne demek bunu pek çok kişi bilmemekte, bu ikisinin ayrımını yapamamaktadır. e-Fatura uygulaması ile elektronik ortamlarda hazırlamış olduğunuz faturaları sadece e-Fatura uygulamasını kullanan firmalara gönderebilirsiniz ancak e-Arşiv faturasını alım satım işlemleri yaptığınız firmalardan hem e-Fatura kullanıcısı olan hem de e-Fatura kullanıcısı olmayan firmalara gönderebilirsiniz.

e-Arşiv Fatura Avantajları

Bu uygulamaya geçmeniz ile artık kağıt faturaları kullanmayacaksınız ve kağıt masraflarınız olmayacak. Böylece hem firmanız maddi olarak kara geçecek hem de kağıt kullanmayacağınız için daha az ağaç kesimi meydana gelecek ve böylece çevreyi korumuş olacaksınız. e-Arşiv uygulaması ile fatura ve belgelerinizin arşivlenme işlemleri daha da kolaylaşacak ve arşivleme işlemleri için harcanan maliyetleriniz de de azalma olacak. e-Arşiv fatura sistemi ile uluslararası standartlara uygun bir politika izleyecek ve çağa ayak uydurmuş olacaksınız. Bu sistem ile ilişki kurduğunuz firmalar ile aranızdaki işlemler elektronik ortamda hem daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşecek hem de güvenli bir şekilde belgeler muhafaza edilebilecek.

Shares Share